شماره مطلب:
5393
دوشنبه 1400/07/19 05:20

پیش‌بینی بورس فردا 20 مهر 1400

پیشبینی بورس فردا

گرچه در روزی که گذشت بازار سهام تقریبا عملکرد متعادلی داست اما ارزش معاملات پایین و ادامه خروج پول نمایی از تردید و ترس حاکم بر بازار را منعکس می‌کند. ارزش معاملات در روز جاری به ۴.۳ همت رسید، عددی که بیشتر در دوران رکودی بورس دیده می‌شد و خروج پول حقیقی نیز در حدود ۳۲۰ میلیارد تومان رقم خورد.

درحال‌حاضر ۴ عامل بر بورس تاثیر‌گذار است. نرخ اخزا، بازار جهانی، گروه پالایشی و مهم‌ترین آنها قیمت دلار.

افزایش قیمت در بازار جهانی یکی از اتفاق‌های مثبت برای بورس محسوب می‌شود. نفت به ۸۴ دلار رسید، گاز در فاز صعودی این هفته را آغاز کرد، مس، آلومینویم، اوره و متانول نیز شرایط مساعدی دارند. این موضوع سیگنال مثبتی برای صنایع مرتبط محسوب می‌شود. وضعیت مطلوب گروه شیمیایی در روزی که گذشت از این موضوع ناشی می‌شود.

نرخ اخزا در رور گذشته در حدود ۲۲.۴ درصد بود و امروز به ۲۲.۸ رسید. تداوم این روند به ضرر بورس خواهد بود زیرا اخزا سرمایه‌گذاری بدون ریسک محسوب می‌شود و افزایش سودآوری آن جذابیت بورس را کمتر کرده و به نفع اخزا خواهد بود.

به دلیل تغییر نرخ خوراک پالایشی‌ها انتظار می‌رود سودآوری این گروه تغییر دوچندانی یابد. در صورتی که تا فردا این گروه صورت مالی‌های خود را منتشر کنند بر تقاضای این گروه تاثیر‌گذار خواهد بود و در ادامه امکان افزایش تقاضا در تمام بازار وجود خواهد داشت.

در نهایت نرخ دلار در چند روز اخیر تقریبا روند نزولی به خود گرفته است. اثر دلار از تمامی عوامل گفته شده قوی‌تر است و در صورت اینکه دلار بتواند نرخ فعلی را حفظ کند و یا افزایش یابد به نفع بازار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال شاخص کل

از لحاظ تکنیکالی نیز وضعیت شاخص کل بسیار حساس است و شاخص‌های MACD، RSI و ایچیموکو سیگنالی از فاز صعودی درحال‌حاضر نشان نمی‌دهند. از آنجایی که کندل‌ها نیز وارد ابر کومو سبز رنگ شده‌اند احتمال نوسان و رنج بودن نیز وجود دارد. همچنین حمایت میانگین متحرک ۲۵ و ۹ روزه نیز از دست رفته است و این خطوط نیز به سمت پایین شکسته شده‌اند. از طرفی منفی‌های این چند روز را می‌تواند پولبکی به روند نزولی شسکته شده نیز باشد، بنابراین رفتار شاخص در چند روز آینده اهمیت بالایی دارد. در صورت ادامه منفی‌های بازار، سناریو پولبک منتفی خواهد شد.

 

تحلیل تکنیکال

جمع بندی

در پیش بینی بورس فردا به دلیل روند نزولی شاخص کل در ساعات پایانی، احتمالا فردا نیز بازار در سمت منفی کار خود را آغاز کند. در صورت انتشار صورت مالی پالایشی‌ها و تثبیت یا افزایش قیمت دلار احتمال ورود موجی از تقاضا در بازار بسیار بالا است و می‌توانند سبب تغییر جهت بازار شود.

در صورتی که صورت مالی امروز منتشر شود و قیمت دلار تا انتهای امروز افزایش یابد، سناریوی آغاز بازار در فاز نزولی بسیار کمتر خواهد بود.

منبع:بورس24

آخرین‌ها

 

« پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی دروپال نیوز »

نمونه وب سایت و پنل سامانه مدیریت محتوای  ایران دروپال

 

 

 info@DrupalNews.ir

 www.DrupalNews.ir

             

X