شماره مطلب:
5377
چهارشنبه 1400/04/23 12:09
دسته بندی

نامه تاریخی رئیس سازمان بورس و تاریخی که تکرار می شود

بازار و بورس - بازار سرمایه در طول دوران فعالیت خود بارها به بزنگاه های دشوار و گذرگاه های حساس رسیده و به سلامت عبور کرده است.
گردن کشی دستگاه های حاکمیتی و دولتی در برابر قواعد بازار سرمایه، حرف دیروز و امروز نیست و ریشه در گذشته ای دور دارد.
تا امروز از سوی دوستان دانا و دشمنان نادان بسیاری با تصمیم سازی های نادرست، موازی کاری های مخرب و نظایر آن لطمات فراوانی به پیکره بورس وارد شده و همچنان ادامه خواهد یافت.
نامه جسورانه رئیس جوان سازمان بورس به کهنسال ترین وزیر تاریخ کابینه دولت های انقلاب اسلامی ایران، وقتی بااهمیت تر می شود که تاریخ را ورق بزنیم و عواقب این جسارت ها را بخوانیم.
معمولا این تقابل ها به سود نیروهای باسابقه دولتی تمام می شود اما محمد علی دهقان دهنوی این بار پشتوانه ای چند ده میلیونی دارد. پشتوانه ای به نام مالباختگانی به دلیل بی تفاوتی شرکت های مسئول و بی درایتی برخی از مدیران عالی کشور به دام ضرر و زیان افتاده اند.
ناگفته پیداست تا نرخ خوراک پالایشگاه ها مشخص نشود و وزارت نفت به اصل "شفافیت" تن ندهد آش همان آش شور صندوق های دولتی بورس است و کاسه همان کاسه "چه کنم" که مردم بی پناه در دست گرفته اند. 
شاید نامه رئیس جوان اما نه چندان کم تجربه سازمان بورس به نتیجه مشخصی نرسد اما این رد پررنگ را در تاریخ بازار سرمایه برجا می گذارد که اصل بر "اتمام حجت" است و اگر رئیس دولت از مباحث تخصصی و فرایندهای منطقی بازار سرمایه، حمایت نکند تبعات تخریبی آن نیز متوجه دولت خواهد بود.

علیرضا محمدی - کارشناس بازار

آخرین‌ها

 

« پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی دروپال نیوز »

نمونه وب سایت و پنل سامانه مدیریت محتوای  ایران دروپال

 

 

 info@DrupalNews.ir

 www.DrupalNews.ir

             

X