شماره مطلب:
3747
سه شنبه 1400/03/4 11:31
دسته بندی

حذف برخي اقلام آجيل و خشکبار از سبد خانوار با کاهش قدرت خريد آنها

رئیس اتحادیه خشکبار و آجیل فروش تهران

بازار و وبرس رئيس اتحاديه خشکبار و آجيل فروش تهران با تاکيد بر اين که بيش از يک ماه است که محصولات اين صنف افزايش قيمتي نداشته بيان داشت: تقريباً از ۲۰ فروردين تا کنون هيچ يک از محصولات آجيل و خشکبار نه تنها افزايش قيمت نداشته؛ بلکه در برخي از اقلام مانند تخمه جات، کاهش قيمت نيز داشته ايم، تاثير ماه مبارک رمضان و شروع فصل گرم بر اين تقاضا قطعي است.

مصطفي احمدي، رئيس اتحاديه خشکبار و آجيل فروش تهران با تاکيد بر تاثير بارندگي ها بر قيمت، کيفيت و فراواني محصولات خشکبار و آجيل گفت: در دو سه سال اخير با توجه به بارندگي خوب شاهد برداشت محصولات خوب در زمينه خشکبار بوده ايم؛ اما متاسفانه امسال با توجه به بارش کم در بهار و استفاده بيش از حد آب به دليل شيوع ويروس کرونا، کم شدن ظرفيت آب سدها و منابع و ذخائر آبي و همچنين کم شدن آب هاي زيرزميني و نيز تاثير آن در کشت هاي ديمي، محصولات کم و در نتيجه کمبود آن بر قيمت تاثير خواهد داشت که اين فرايند در برج هاي پنج به بعد بيشتر مشاهده و لمس مي گردد، بنابراين مي طلبد تا در مصرف بي رويه آب به خاطر محصولات کشاورزي، صرفه جويي کنيم.

احمدي کوچک شدن سبد خريد خانوار را مهم دانسته و افزود: گراني بسياري از کالاها و محصولات از سويي و فشارها و مشکلات تحريم و ضعيف شدن قدرت خريد مردم، تاثير شگرفي بر سبد خانوار گذاشته است، بطوريکه برخي از محصولات آجيل و خشکبار از سبد خانوار حذف شده است. هر چه سبد خانوار کوچکتر شود، کاسب، بيشتر زيان مي کند.

وي با تاکيد بر آثار خانمان سوز گراني گفت: گراني هم مصرف کننده را متضرر کرده و هم فروشنده و کاسب را، لذا هيچ گاه فروشندگان در حوزه هاي اقتصادي در گراني کالاها سهمي ندارند؛ چرا که خودشان يک سوي ضرر هستند و هر چه کالاها ارزان تر شود موجب رونق اقتصادي در صنف شان خواهد داشت. گراني از سر منشاء ديگر است که بايد کارشناسان با بررسي و رفع دلايل سوء آن با مديريت بتوانند از اين زيان خانمان سوز جلوگيري کنند.

آخرین‌ها

 

« پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی دروپال نیوز »

نمونه وب سایت و پنل سامانه مدیریت محتوای  ایران دروپال

 

 

 info@DrupalNews.ir

 www.DrupalNews.ir

             

X