شماره مطلب:
5396
چهارشنبه 1400/07/21 10:28

بورس، سکه ، دلار یک دست قرمز

صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی ایران در سال جاری میلادی را ۲.۵ درصد برآورد کرد که نسبت به پارسال کاهش یافته و پیش‌بینی کرد که این رقم سال بعد نیز به ۲ درصد کاهش یابد.

بورس

 

بورس دیروز هم در مدار منفی قرار داشت. به طوری که در پایان معاملات شاخص کل با افت سنگین ۳۹ هزار واحدی (معادل ۲.۷ درصد) مواجه شد و شاخص هم‌وزن هم عقب‌گرد ۳ درصدی را ثبت کرد.

ارزش معاملات خرد اندکی افزایش یافت و به ۵۷۰۰ میلیارد تومان رسید. در بین صنایع شیمیایی‌ها، فلزات و پالایشی‌ها و در بین نمادها هم شپنا، پالایشی یکم و شبندر بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

حقیقی‌ها با قدرتی بیشتر در سمت فروش فعال شدند و خروج پول سنگین ۱۲۰۰ میلیارد تومانی را ثبت کردند. بیشترین ورود پول حقیقی به صنعت وسایل ارتباطی و نمادهای لپارس و زاگرس بود. حقوقی‌ها هم بیشترین خالص خرید را در صنایع پالایشی و فلزات و نمادهای شپنا، فجهان و آریان داشتند.

حدود ۹۰ درصد از نمادهای معاملاتی در پایان بازار منفی بودند. تعداد ۲۹۸ نماد با صف فروش‌هایی به ارزش ۷۸۰ میلیارد تومان و تنها ۳۳ نماد با صف خریدهایی به ارزش ۱۶۰ میلیارد تومان همراه بودند.

آمارهای فرابورس نشان می‌دهد که روز دوشنبه صندوق‌های سرمایه گذاری و سایر اشخاص به ترتیب سهم ۰.۸۴ و ۱.۴۲ درصدی از خرید اوراق مالی اسلامی در بازار بدهی فرابورس داشتند. حدود ۹۸ درصد دیگر این اوراق توسط بانک‌ها و بانک مرکزی خریداری شده است.

دیروز قیمت دلار به کف حمایتی مهم ۲۷ هزار تومان نزول کرد و پس از لمس این محدوده، در بازه ۲۷ تا ۲۷۲۰۰ تومان نوسان کرد. البته در معاملات پشت‌خطی دیشب دلار برای لحظاتی زیر مرز ۲۷ هزار تومان نیز قرار گرفت.

قیمت سکه امامی نیز با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی به ۱۱ میلیون و ۶۰۰ تومان رسید.

انریکه مورا، هماهنگ‌کننده مذاکرات وین پنجشنبه به تهران سفر می‌کند.

وزیر امور خارجه از نهایی شدن جمع‌بندی‌ها در زمینه مذاکرات وین در آینده نزدیک خبر داد

امیر عبداللهیان: نباید به دشمنان فرصت اختلال در مناسبات تهران و باکو را داد.

بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با پوتین، رئیس‌جمهور روسیه ۳۰ مهر برای رایزنی درباره ایران دیدار می‌کنند.

منندز، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا مدیر کل آژانس اتمی را به گزارش‌دهی درباره ایران در جلسه سنا دعوت کرد.

سخنگوی وزارت خارجه: در رفع تحریم‌ها دنبال تضمین هستیم.

رئیسی: تکمیل و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات یک ضرورت است.

مدیرعامل کشتیرانی ایران: اجازه ورود به بنادر مهم چین را نداریم.

صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی ایران در سال جاری میلادی را ۲.۵ درصد برآورد کرد که نسبت به پارسال کاهش یافته و پیش‌بینی کرد که این رقم سال بعد نیز به ۲ درصد کاهش یابد.

منبع:بورسان

آخرین‌ها

 

« پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی دروپال نیوز »

نمونه وب سایت و پنل سامانه مدیریت محتوای  ایران دروپال

 

 

 info@DrupalNews.ir

 www.DrupalNews.ir

             

X