شماره مطلب:
5376
سه شنبه 1400/04/15 01:19
دسته بندی

ادبیات تهاجمی در بازار سرمایه جایی ندارد

بازار و بورس- واژگان و افعالی نظیر: "قطعا"، "وگرنه"، "باید"، "خواهد شد" و ... چند وقتی است که جای خود را به اشتباه در ادبیات بورس، محکم کرده است.
اهالی سیاست و وعده های رنگارنگ باید برگردند و کتاب بورس را از صفحه نخست آن ورق بزنند. از همان صفحه که در آن نوشته است که "ریسک" سنگ بنای بازار سرمایه به شمار می رود.
یکی از دلایل تخریب بنای اعتماد عمومی نسبت به بازار سرمایه همین وعده های عجیب و تحلیل های نادرستی است که در چند وقت اخیر به مخاطبان اخبار بورسی، القا شده و آنان را نسبت به ذات بازار با تردیدهای جدی روبرو کرده است.
برخی سهامداران به این باور نادرست رسیده اند که حضور آنان در بازار سرمایه به هیچ عنوان سودآوری ندارد و همین که بتوانند بخشی از زیان خود را جبران کنند، جای شکر دارد.
حال آنکه بازار سرمایه، محل سودآوری است و اعتماد به نفس سهامداران می تواند یک بار دیگر تمامی معادلات نادرست را عوض کند و رونق اقتصادی را به بورس برگرداند.
حجم بالای خرید و فروش روزانه سهامداران خرد از ضعف آموزش و در نتیجه آگاهی اندک از قواعد بازار سرمایه، حکایت دارد و در این میان تلاش کانال های سیگنال فروش برای تحریک سهامداران عجول هم مزید بر علت شده است.
همه فعالان بازار سرمایه، وظیفه دارند این حقیقت را برای سهامداران، روشن کنند که سهامداری از نوسانگیری مهمتر است و اگر برای "ماندن" به این بازار بزرگ آمده اند "دست خالی" برنمی گردند.

علیرضا محمدی - کارشناس بازار

آخرین‌ها

 

« پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی دروپال نیوز »

نمونه وب سایت و پنل سامانه مدیریت محتوای  ایران دروپال

 

 

 info@DrupalNews.ir

 www.DrupalNews.ir

             

X